درباره ما

شرکت فنی و مهندسی شیمی تبادل امیر کبیر با برند ریتکو شیمی در سال ۱۳۷۸ با هدف ایجاد طرح های نو و بهینه سازی صنایع توسط جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی امیر کبیر تاسیس گردید. پس از فراز و نشیب های فراوان وارد عرصه تولید کودهای شیمیایی شده و در سال ۱۳۸۱ موفق به راه اندازی کارخانه سولفات آهن با ظرفیت ۳۰ تن در ماه به صورت پایلوت شدیم. با استقبال کم نظیر مشتریان ، بر آن شدیم تا در سال ۱۳۸۲ ظرفیت تولیدی خود را به ۷۰ تن در ماه رسانده و در سال ۱۳۸۵ به ظرفیت تولیدی ۳۵۰ تن در ماه دست یافتیم.

پس از آن با هدف افزایش سبد محصولات ، خط تولید سولفات مس ۲۴% با ظرفیت اولیه ۶۰ تن در ماه ، سولفات آلومینویم ۱۷% با ظرفیت تولید ۳۰۰ تن در ماه و همچنین سولفات روی و سولفات منیزیم را راه اندازی نمودیم. هم اکنون شرکت ریتکو شیمی با بیش از ۲۰سال سابقه در امر تولید و همچنین فعال کردن واحد بازرگانی توانسته است در بازار هایی همچون : نیروگاه های کشور، ، شرکت نفت ، پتروشیمی ، صنایع ملی سرب و روی ، صنایع نساجی ، تصفیه آب و فاضلاب و کاغذ سازی کشور حضور موثر داشته و علاوه بر آن اقدام به صادرات محصولات خود به کشور های منطقه نماید.

افتخارات

ما مفتخریم اولین شرکتی باشیم که گواهی تطابق استاندارد محصولات تولیدی خود را با استاندارد جهانی AWWA و با تائید اداره استاندارد کشور کسب نموده و در طی این سال ها عناوین زیر را بدست آوردیم :

۱: عضو اتحادیه مواد شیمیایی استان تهران
۲: عضو اتاق بازرگانی استان البرز
۳: عضویت در لیست تولید و تامین کنندگان شرکت نفت و پتروشیمی
۴: عضویت در لیست تولید و تامین کنندگان صنایع دفاع
۵: نمایندگی محصولات پتروشیمی کشور
۶: عضویت در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت
۷: عضویت در لیست تولید و تامین کنندگان خودروسازان
۸: عضویت در لیست تولید و تامین کنندگان فولاد کشور
۹: عضویت در لیست تولید و تامین کنندگان نیروگاهی

اینک در نظر داریم با بهره گیری از دانش روز و بکار گیری متخصصین تراز اول نسبت به بهینه سازی محصولات، تولید حداکثری و هم چنین تولید محصولات استراتژیک گام های محکم تری در جهت خود کفایی و ورود به بازار های جهانی بر داریم